ARTVİN ARHAVİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Beden Eğitimi Öğretmeni Fikret KADIOĞLU Ödülünü Aldı.

      Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin (TMOK) 2015 Türkiye Fair Play Ödülleri, 5 Mayıs Perşembe akşamı Olimpiyat Evi’nde düzenlenen törenle dağıtıldı. Uluslararası Fair Play Komitesi (CIFP) Başkanı Dr. Jeno KAMUTİ, Eski Gençlik ve Spor Bakanı Fikret ÜNLÜ, Spor Genel Müdürü Mehmet BAYKAN, TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur ERDENER ve yönetim kurulu üyeleri de hazır bulundu.
İlçemiz Beden Eğitimi Öğretmeni Fikret KADIOĞLU Ödülünü Aldı.

       TMOK Başkanı Prof. Dr. Uğur ERDENER   açılış konuşmasında,"Fair play öncelikle iyi ve dürüst insan olmaktır. Spordaki uygulamalarında iyi ve dürüst olmanın yanında oyunu kuralına göre oynamak. Sporda şiddeti çokça tartışıyoruz. Artık bu kötü gidişata dur demek istiyoruz. Bütün komisyon üyelerimize teşekkürlerimi iletiyorum. Tüm ödül alanları gönülden kutluyorum"  dedi.

        Fair play adına mavi kart uygulaması ile ilçemizi ülke genelinde, ülkemizi de uluslararası alanda tanıtan ve gururla temsil eden Beden eğitimi öğretmeni Fikret KADIOĞLU´ da Ödül töreni için davetliler arasındaydı. Başlattığı mavi kart uygulaması ile dünden bu güne büyük beğeni toplayan ve Tanıtım dalı kategorisinde Şeref Diploması Ödülü alan Kadıoğlu ´´ Maalesef ülkemizde spor adına şiddeti konuşur olduk. Sporun insana kazandırdığı değerleri unutur olduk. Biz Çocuklarımıza, Yarının sporcularına başlattığımız bu uygulama ile dürüstlüğü ve barışı öğretiyoruz. Uygulamanın fikir babası ben olabilirim ama başta Arhavi Kaymakamlığımız olmak üzere, Arhavi Belediye Başkanlığının, Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğünün, Arhavi Spor Kulübünün, Tüm Okul Müdürlüklerimizin ve Tüm Meslektaşlarımın destekleri ile bu başarıyı elde ettik. Bana bu ödülü layık gören TMOK Başkanı Uğur ERDENER ve tüm komite üyelerine çok teşekkür ediyorum. Ayrıca Projemizi Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi´ne teklif eden Artvin İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Abdulcelil KAHVECİ, Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Spor Yöneticiliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Sayın Turgay BİÇER ve İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sayın Bilge DONUK´a çok teşekkür ediyorum.  İlçemi temsil etmenin gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum´´ dedi. Eski Dünya ve Olimpiyat şampiyonu güreşçi Ahmet AYIK´ın elinden ödülünü alan Fikret KADIOĞLU da Memleketini temsilen elde ettiği bu başarının mutluluğu ve gururu gözlerden kaçmadı.

        Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak Beden Eğitimi Öğretmenimiz Fikret KADIOĞLU´nu elde ettiği bu büyük başarıdan ötürü tebrik eder, Başarılarının devamını dileriz.

 

06-05-201606-05-201606-05-201606-05-201606-05-2016

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat1 - 0466 312 27 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.