Haberler İlçemiz Ertuğrul Kurdoğlu Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Osman ÇEBİN Emekli Oldu.

İlçemiz Ertuğrul Kurdoğlu Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Osman ÇEBİN Emekli Oldu.

 

Osman ÇEBİN’ in emeklilik kararını alması ve eğitim camiasındaki görevinden ayrılması nedeni ile İlçede görevli tüm yöneticilerin katılımı ile birlikte Arhavi Spor Kulübünde bir veda yemeği düzenlendi.

      İlçemiz Ertuğrul Kurdoğlu Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Osman ÇEBİN emekli oldu.

     1980 Yılında öğretmenlik görevine başlayan ÇEBİN Arhavi İlçesinde 10 yıl gibi bir süre çalışmış ve bu görevi sırasında Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve en son olarak ta Ertuğrul Kurdoğlu Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü görevini yaparken; kendi isteği ile emekliye ayrılmıştır.

     Osman ÇEBİN’ in emeklilik kararını alması ve eğitim camiasındaki görevinden ayrılması nedeni ile İlçede görevli tüm yöneticilerin katılımı ile birlikte Arhavi Spor Kulübünde bir veda yemeği düzenlendi. Osman ÇEBİN’ in veda yemeğinde duygusal anlar yaşandı. Gecenin anlamına yönelik İlçe Milli Eğitim Müdürü C. Erdal KÂHYA yaptığı konuşmasında ÇEBİN’ e kurumda yaptığı özverili çalışmaları nedeniyle teşekkür niteliğinde yaptığı konuşmasında;  Her şeyin bir sonu olduğunu, insan yaşamının bile bir sonu olduğuna göre yaptığımız bu görevlerin de zamanı geldiğinde son bulacağını, Osman Beyin Eğitim ve öğretim yöneticiliği gibi önemli bir görevi uzun yıllar yaptığını böylesine hassas ve önemli bir görevin yapılması ı sırasında zaman zaman istemeyerek te olsa görevin gereği ve görevin en iyi şekilde icrası için noksanlıkların, kırgınlıkların olabileceğini ancak her şeyin çocuklarımızın, bize emanet edilen öğrencilerimizin daha iyi yetiştirilmesi ve böylesine önemli bir sorumluluğun en az hata ile ve en güzel ve mesleğe yaraşır nitelikte yerine getirilmesi için yapılan uğraşların sonucu olduğunu belirterek, Osman ÇEBİN’ in bu güne kadar yaptığı çalışmalar nedeni ile hizmetlerine teşekkür ederek, emeklilik yaşamında ailesi ile birlikte sağlıklı ve mutlu uzun yıllar geçirmesini dileği ile adına hazırlanan plaketi ve kurum çalışanları tarafından hatırlanacağı hediyesini takdim etti.

     Osman ÇEBİN  tüm yöneticilerin kendisini böyle anlamlı bir birliktelikte emeklilik yaşamına uğurlamalarından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, uzun yıllar bir arada görev yaptıklarını bu sürede kimseyi bilerek kırmak veya üzmek istemediğini,  varsa istemeyerek te olsa üzdüğü kişiler kendilerinden haklarını helal etmelerini ve emeklilik yaşamında da yine tüm arkadaşlara gerekli desteği vereceğini ve her zaman yanlarında olduğunu belirterek tüm çalışanlara teşekkür etti.

   Veda yemeğinde söz alan okul yöneticileri böylesine güzel birlikten duydukları memnuniyeti ifade ederek emekliye ayrılan öğretmenimize bundan sonraki yaşamında sağlık ve mutluluk dilekleri ile duygu dolu bir ortamda veda ettiler. Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü çalışanları olarak ; Osman ÇEBİN’ e emeklilik yaşamının gönlünce olmasını dileriz.

 

                                                                                                                                    Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü


Osman ÇebinOsman ÇebinOsman ÇebinOsman ÇebinOsman Çebin

 Yayın:17.06.2013 - Güncelleme:17.06.2013 - 22:18 - Görüntülenme:165