ARTVİN ARHAVİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNUMUYLA BAŞLADI

  2014 -2015 Eğitim ve Öğretim Yılı İlköğretim Haftası Kutlama Etkinlikleri; 15 Eylül 2014 Pazartesi günü saat 10.00 da Atatürk Anıtına  çelenk sunumuyla başladı.
İLKÖĞRETİM HAFTASI ETKİNLİKLERİ ATATÜRK ANITINA ÇELENK SUNUMUYLA BAŞLADI

 

2014 -2015 eğitim ve öğretim yılı İlköğretim Haftası kutlama etkinlikleri; Atatürk Anıtına  çelenk sunumuyla başladı. Törene Arhavi Belediye Başkan Vekili H. Tahsin Kurdoğlu, Başkan Yardımcısı Nail Köseoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Gezgin, Hakim Eyüphan Kılıç, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fikret Solak, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fikret Solak tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunumuyla başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile devam etti.Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Fikret Solak yaptı. Solak konuşmasında, 2014-2015 eğitim öğretim döneminin herkes için hayırlı olmasını dileyerek, yeni eğitim öğretim döneminde ilçe genelinde öğrencilere başarılar diledi. Öğretmen, öğrenci ve velilere yeni dönemle ilgili gerekli bilgilerin ardından tören, öğrenciler tarafından günün anlam ve önemine uygun okunan şiirlerle son buldu. 

Ardından Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu bahçesinde ‘İlköğretim Haftası Açılış Programı’ düzenlendi. İlçe Kaymakamı Muhammet Önder ve Garnizon Komutanı Nihat Çağlar’ın da katıldığı program, saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasından sonra okulun Türkçe Öğretmeni Fatmagül Öztürk tarafından yapılan konuşmayla başladı. Okul öğrencilerinin günün anlam ve önemine uygun şiirleriyle devam eden program, 8. sınıf öğrencileri tarafından okula yeni başlayan 1.sınıf öğrencilerine “Okula Hoş Geldiniz Çiçeği” nin sunulmasının ardından halkoyunları ebinin gösterileri ve öğrenci andının okunmasıyla  son buldu.

İlçe Kaymakamımız programdan sonra Okul Müdürü Metin ŞEŞENQĞLU’nun makamında okulun genel durumu ve öğrenciler hakkında bilgiler aldıktan sonra 2.sınıf öğrencilerinin ilk dersine katıldı. Daha sonra 7.sınıf öğrencilerini ziyaret eden kaymakamımız, öğrencilere Matematik ve İngilizce derslerinin hayatlarında çok önemli olduğunu bu derslerde başarılı olduklarında hedeflerine ulaşmalarının daha kolay olacağını anlattı.Ders zilinin çalmasıyla ilk ders sona erdi.

İlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftasıİlköğretim Haftası 

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat 1 - 0466 312 27 76 / 0466 312 29 44 / 0466 312 46 02 (Bütçe Birimi)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.