ARTVİN ARHAVİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İstiklâl Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Proğramı Düzenlendi

Kurtuluş savaşımızın amacı ve ruhunu, milletimizin bağımsızlık istek ve azmini dile getiren İstiklal Marşı’nın kabul edildiği tarih olan 12 Mart günü, “İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u anma günü” tüm Türkiye’ de olduğu gibi Arhavi’de de coşkuyla kutlandı. Çarmıklı Kültür Merkezi Sinema salonunda yapılan proğrama İlçemiz Kaymakamı Sayın Muhammet ÖNDER, Garnizon Komutanı Nihat ÇAĞLAR, Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin YILMAZ, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri ve öğrenciler katıldı.
İstiklâl Marşı´nın Kabulü ve Mehmet Akif ERSOY´u Anma Proğramı Düzenlendi

Arhavi Fen Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından gerçekleştirilen programda, günün anlam ve önemini anlatan konuşmalar yapıldı. Kurtuluş Savaşı sonrası bu aziz millete adına yakışır bir milli marşın layık olduğunu düşünen zamanın devlet büyükleri tarafından düzenlenen yarışmada; hiçbir maddi karşılık beklemeden yazdığı kahramanlık şiiri İstiklal Marşı ile gönülleri fetheden Mehmet Akif ERSOY her yıl olduğu gibi bu yıl da 12 Mart tarihinde anıldı. Öğrenciler Mehmet Akif ERSOY’un hayatından önemli kesitler sundular. Şiirler okundu ve öğrenciler eşliğinde oratoryo düzenlendi. Programın sonunda İstiklal Marşı’nın Kabulü konulu şiir ve yazı dalında ilçe çapında ilköğretim ve ortaöğretim okulları arasında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Proğram sonunda İlçemiz Kaymakamı Sayın Muhammet ÖNDER tarafından, katılımcı tüm veli ve öğrencilerimize  300 adet Safahat hediye edildi.

 

Mehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma GünüMehmet Akifi Anma Günü

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat1 - 0466 312 27 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.