ARTVİN ARHAVİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı

Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu tarafından organize edilen “18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı” Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni ile başladı. Büyük Türk Milletinin göstermiş olduğu vatan sevgisinin şahadetle imtihanı olan Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü etkinliklerine  Kaymakamımız Sayın  Muhammet ÖNDER, Garnizon Komutanı Nihat ÇAĞLAR, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun HEKİMOĞLU, Arhavi Cumhuriyet Başsavcısı Volkan ATALAY, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin YILMAZ,  kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri, siyasi parti temsilcileri, şehit ve gazi aileleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Programı

Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirilen çelenk sunma töreninin ardından program, Çarmıklı Eğitim ve Kültür Merkezi Sinema Salonu’nda devam etti. Burada gerçekleştirilen programda günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı. Çanakkale’de yaşanan kahramanlık destanının anlatıldığı programda öğrencilerin okudukları  kompozisyon ve  şiirlerin ardından, zaferin anlatıldığı oratoryo izleyenler tarafından büyük beğeni ve alkış topladı. Çanakkale ile ilgili skeç ve oratoryonun ardından günün anlam ve önemi ile ilgili ilçe düzeyinde yapılan resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Protokol üyeleri tarafından verilen ödüllerin ve çekilen fotoğrafların ardından program son buldu.

çanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkaleçanakkale

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat1 - 0466 312 27 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.