ARTVİN ARHAVİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yasin YILMAZ´ın 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

  İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin YILMAZ 28 Eylül 2015 Pazartesi günü okulların Eğitim-Öğretime başlaması nedeniyle mesaj yayınladı
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yasin YILMAZ´ın 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

 

 

 

2015-2016 eğitim-öğretim yılına başlamanın heyecanı ve mutluluğu içindeyiz. Eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak, çağdaş toplum olmanın en temel ve en vazgeçilmez unsurlarından biridir. Bizlerde çalışmalarımızı bu sorumluluk duygusuyla planlamakta ve çalışmalarımızı bu hassasiyetle yürütmekteyiz.

Değerli Meslektaşlarım;

Ruhen ve bedenen sağlıklı, milli ve manevi değerlere bağlı, bilgiye ulaşmanın yollarını bilen, bilgiyi paylaşan, teknolojiyi üreten ve toplum yararına kullanan özgüvenli nesiller yetiştirmek amacındayız. Siz değerli meslektaşlarımın bu amaca ulaşmak için büyük fedakârlıklarla çalışarak, ülkemizin aydınlık geleceğini inşa edecek, erdemli bireyleri  yetiştirme gayreti içinde olduğunuzu biliyorum.

Bundan sonra da aynı gayret içinde olacağınıza yürekten inanıyorum. Bugüne kadar ki  tüm emekleriniz için teşekkür ediyor yeni eğitim-öğretim yılındaki çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi sevgili öğrencilerim;

Amacımız sizlerin kendi ayakları üzerinde dik ve sağlam durabilen yetişkinler olarak geleceğe adım atmanızdır. Bu gayretlerimizin gerçekleşebilmesi için öğretmenlerimiz, idarecilerimiz, aileniz ile birlikte büyük gayret sarf ettiğimizi bilmenizi isterim. Öğretmenleriniz olarak gerek donanımsal gereksinimleri gerekse eğitim açısından yapılması gereken ne varsa yerine getirmeye, sizlerin eğitimi için en uygun eğitim ortamlarını sağlamaya gayret ediyoruz. Sizden beklentimiz çok çalışmanız, kendinizi mümkün olan en üst düzeyde yetiştirmenizdir.

Sayın Velilerimiz;

Yeni eğitim-öğretim yılında da bizlere ve evlatlarınıza önceki yıllarda  vermiş olduğunuz destekleri, özveriyi, ilgi ve anlayışı göstermeniz, okul-öğrenci-veli işbirliği ve koordinasyonunu geliştirip  arttırarak bu sene en üst noktaya taşımanızdır. Evlatlarınızı bizlere bırakılmış en kıymetli emanetiniz olarak görüyoruz. Bu ailenin birlikteliği ve oluşturacağı enerji ile başarımızı çok daha iyi noktalara çıkarmak hiç te zor olmayacaktır. Başarı rastlantı değildir. Başarı özverili ve düzenli bir emeğin ürünüdür. Başarı başaracağım diyebilenlerindir. Bu anlayış ile önceki yıllarda yakaladığımız başarıları devam ettirmek ve her geçen gün arttırarak geliştirmek kararlılığı içindeyiz.

Sözlerimi büyük önder M. Kemal Atatürk’ün bize eğitim anlayışımız açısından ışık tutan bizlere hedef gösteren şu sözleriyle son veriyorum. “Milli Eğitim ülkümüz, Türk milletinin bütün fertlerini kaderde, kıvançta ve tasada ortak, bölünmez bir bütün halinde milli şuur etrafında toplamak, milli, insani, ahlaki üstün değerlerini geliştirmek, çağdaş uygarlığın, yapıcı, yaratıcı ve seçkin bir ortağı haline getirmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 2015-2016 eğitim-öğretim yılının başta öğrencilerimiz olmak üzere, kıymetli yönetici ve öğretmenlerimize  değerli velilerimize, ilçemize ve ülkemize  hayırlı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım. 28/09/2015

 

 

                                                                                                                            Yasin YILMAZ                           

                                                                                                                Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat1 - 0466 312 27 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.