ARTVİN ARHAVİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yasin YILMAZ´ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yasin YILMAZ´ın 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

     2016-2017 Eğitim Öğretim yılına başlarken öncelikle vatanı,milleti ve bayrağı için 15 Temmuz gecesi Komutanının emrini yerine getirerek şehit olan başta Ömer Halis DEMİR komutanımızı ve tüm  Şehitlerimizi rahmetle minnetle anıyoruz. Ruhları şad olsun. Gazilerimize de acil şifalar diliyorum.


     22 kurum, 300 öğretmen, 35 idareci, 25 diğer eğitim personeli ve 3850 öğrencimizle eğitim öğretim yılına başlamanın sevincini yaşamaktayız. Ülkemizin kalkınmasında ve gelişmesindeki en büyük gücümüz nitelikli ve yetişmiş insan kaynağımızdır. Nitelikli yetişmiş insan kaynağına sahip olmanın yolu da eğitime değer vermek, eğitimi olmazsa olmazların içine almak ile mümkündür. Geleceğine sağlıklı yön vermek isteyen toplumlar için temel ve en vazgeçilmez unsur eğitimdir. Bizlerde çalışmalarımızı bu sorumluluk duygusuyla planlamakta ve çalışmalarımızı bu hassasiyetle yürütmekteyiz.

 

Değerli Meslektaşlarım ;

      Ruhen ve bedenen sağlıklı, milli ve manevi değerlere bağlı, bilgiye ulaşmanın yollarını bilen, bilgiyi paylaşan, teknolojiyi üreten ve toplum yararına kullanan özgüvenli nesiller yetiştirmek amacındayız. Siz  değerli meslektaşlarımın bu amaca ulaşmak için büyük fedarkarlıklarla çalışarak ülkemizin aydınlık geleceğini inşa edecek erdemli bireyleri yetiştirme gayreti içinde olduğunuzu biliyorum. Bundan sonrada aynı gayret içinde olacağınıza yürekten inanıyorum. Bugüne kadar ki tüm emekleriniz için teşekkür ediyor yeni eğitim-öğretim yılındaki çalışmalarınızda başarılar diliyorum.

 

Ülkemizin geleceği, geleceğimizin güvencesi Sevgili Öğrencilerimiz ;

     Amacımız sizlerin kendi ayakları üzerinde dik ve sağlam durabilen yetişkinler olarak geleceğe adım atmanızdır. Bu gayretlerimizin gerçekleşebilmesi için öğretmenleriniz idarecileriniz, aileniz ile birlikte büyük gayret sarfettiğimizi bilmenizi isterim. Sizler için en uygun eğitim ortamlarını sağlamaya gayret ediyoruz. Sizden beklentimiz çok çalışmanız, kendinizi mümkün olan en üst düzeyde yetiştirmenizdir.Gazi Mustafa Kemal ATATÜRKÜN göstermiş olduğu hedefler doğrultusunda vatanı milletini bayrağını seven muasır medeniyet hedefini yakalamanınızı temenni etmekteyiz.

 

Sayın Velilerimiz ;

     Yeni Eğitim-Öğretim yılında da bizlere ve evlatlarınıza önceki yıllarda vermiş olduğunuz destekleri, özveriyi, ilgi ve anlayışı göstermenizi, okul-öğrenci-veli işbirliği ve koordinasyonunu geliştirip arttırarak bu sene en üst noktaya taşımanızdır. Evlatlarınızı bizlere bırakılmış en kıymetli emanetiniz olarak görüyoruz. Bizler büyük ve güçlü bir ailenin mensuplarıyız. Bu ailenin birlikteliği ve oluşturacağı sinerji ile öğrencilerimizin her alanda çok başarılı olacağına yürekten inanıyorum.

 

 

Bu duygu ve düşüncelerle 2016-2017 eğitim-öğretim yılında  başta öğrencilerimiz olmak üzere, kıymetli yöneticilerimize, öğretmenlerimize, değerli velilerimize, , ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını diler, sevgi ve saygılarımı sunarım.


Yasin YILMAZ            

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat1 - 0466 312 27 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.