ARTVİN ARHAVİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yasin YILMAZ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Yasin YILMAZ´ın 24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı

 

    Öğretmen; insanları eğitmeyi ve öğretmeyi meslek edinen, eğitim kurumlarında çocuk ve gençlerin eğitim öğretimlerine rehberlik eden, yön veren ve yaşam hazırlayan kimsedir. Öğretmenler gününün amacı öğretmenin toplumdaki yerini, rolünü, önemini ve değerini kavratmak, sorunlarını belirlemek ve öğretmene hak ettiği değeri ve önemi göstermektir. Öğretmenlerin kendi aralarında bağı kuvvetlendirmek, öğrencileri ile aralarındaki sevgi, saygı ve dayanışmayı güçlendirmektir.

   Emekli olan öğretmenleri saygıyla anmak ve yeni atanmış öğretmenlere mesleklerinin kutsal bilincine varmalarını sağlamaktır. İşte, Öğretmenler Günü, bu fedakar öğretmenlerimizin kıymetini bir kez daha düşünüp anlamamızı sağlayan önemli bir gündür. Öğretmenlerimize duyduğumuz saygı, sevgi ve şükranlarımızı dile getirmek için bu özel günü fırsat bilmeliyiz. Ögrencilerimiz hayatlarının her anında ve Okulu bitirip hayata atıldıği zaman, bizi bu günlere hazırlayan öğretmenlerimizi hatırlamak, ziyaret ederek  hatırlarını sormak öğretmenlerimiz için en büyük ve en değerli armağan olacaktır.

     Artık çağımız bilgi çağıdır, bilginin oluştuğu ve mayalandığı yerler ise eğitim kurumlarıdır. Bilginin kaynağı ise siz değerli öğretmenlerimizsiniz. Eğer ülkemiz muasır medeniyetler seviyesine çıkacaksa bu sizlerin üstün gayretiyle olacaktır.

    Basta Başöğretmen M.Kemal Atatürk olmak uzere ahirete intikal eden öğretmenlerimize Allah´tan rahmet dilerken tüm öğretmen arkadaşlarımın Öğretmenler Günü’nü en içten dileklerimle kutlar saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

                                                                                                                                                Yasin YILMAZ

                                                                                                                                             Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürü

 

 

 

 

 

                                                                                 

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat1 - 0466 312 27 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.