ARTVİN ARHAVİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçemiz Atatürk Ortaokulu Öğrencisi Dilara ŞENTÜRK TEOG Türkiye 1´si Oldu.

İlçemiz Atatürk Ortaokulu Öğrencisi Dilara ŞENTÜRK, Temel Eğitim´den Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavında 120 sorunun tamamını doğru yaparak Türkiye 1´si ve Artvin İl 1´si olma başarısını gösterdi.
İlçemiz Atatürk Ortaokulu Öğrencisi Dilara ŞENTÜRK TEOG Türkiye 1´si Oldu.

        Atatürk Ortaokulu öğrencisi Dilara ŞENTÜRK 120 sorunun tamamını doğru yaparak Türkiye ve Artvin İl 1´si olarak ilçemiz için gurur kaynağı olurken, yine Atatürk Ortaokulu öğrencilerinden Pelin YILDIRIM ve Duru Ekin ASLAN 119 doğru ve 1´er yanlış ile büyük bir başarı elde ettiler.Dershanelerin dönüştürülmesi neticesinde, öğrenci velilerinin kaygılarının giderilmesi ve başarının arttırılması amacı ile haftasonları düzenlenen Destekleme ve Yetiştirme Kursları kapsamında özellikle ortaokul 8. sınıf öğrencilerine 3 merkezde, 12. sınıf öğrencilerine ve mezun öğrencilerimize toplam 6 kurs merkezinde kurs verilmiştir. Ortaokullar için açılan 3 kurs merkezinde 781 öğrencimize 37 öğretmenimiz tarafından kurs verilirken, lise düzeyinde 859 öğrencimize 49 öğretmenimiz ve Halk Eğitim Merkezi ve ASO Müdürlüğünce 88 mezun öğrenciye 9 öğretmenimiz tarafından kurs verilmiştir. TEOG sınavında da görüldüğü gibi Destekleme ve Yetiştirme Kursları neticesinde öğrencilere fırsat eşitliği sağlanmış ve başarıları artmıştır. Lise  düzeyindeki öğrencilerimizin de YGS ve LYS sınavlarında başarı grafiğini yukarı taşıyacaklarını ümit etmekteyiz. 

        TEOG Sınavı´nda başarılı olan öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi, velilerimizi ve onlara iyi bir eğitim ortamı sunmaya çalışan idarecilerimizi kutlayarak, 2. TEOG sınavına ve YGS-LYS sınavlarına girecek öğrencilerimize başarılar dileriz.

 

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü


21-01-201621-01-2016
Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat1 - 0466 312 27 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.