ARTVİN ARHAVİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Masal Anlatma Yarışması İlçe Finali Yapıldı

Artvin’de Başarıyı Artırma Projesi kapsamında; edebiyatın sözlü ve yazılı geleneği olan masalları yaşatmak ve kuşaktan kuşağa aktarmak amacıyla gerçekleştirilen yarışma İlkokul öğrencilerinin katılımı ile Cumhuriyet İlkokulu konferans salonunda gerçekleştirildi.
Masal Anlatma Yarışması İlçe Finali Yapıldı

Sunuculuğunu Cumhuriyet İlkokulu öğretmeni Elvan ÇELİK’in yaptığı programa, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin YILMAZ, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk GEZGİN, Okul Müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklâl Marşının ardından başlayan programda performanslar, yarışma puanlama esası olan; Sunum (Jest ve Mimik, Diksiyon, Sahneyi Kullanma, Vurgu-Tonlama, Seyirci Hâkimiyeti) ( 100 puan), Kostüm   (100 puan), Müzik (100 puan),  Dekor  (100 puan) kriterleri kapsamında değerlendirildi. Yarışma Jürisinde; İsmail AYAR, Hayrunnisa GİRGİN, Gülü AYDIN, Büşra DEDELER ve Candan OKUR yer alırken, Değerlendirme Komisyonunda ise Gülcan KALKAN ve Dilek ÖPÖZ yer aldılar.

Sırası ile; Cumhuriyet İlkokulundan Sudenaz ŞİMŞEK – Parmak Çocuk, Hacılar İlköğretim Okulundan Elif SEÇKİN – Sabırsız Kız, Mehmet Nazif Günal İlkokulundan Yağız DUYMUŞ – Bremen Mızıkacıları ve Fatih Sultan Mehmet İlkokulundan Selin YALÇIN – Polyanna adlı masallar ile performanslarını sergilediler. Yapılan değerlendirmeler sonucunda dereceler;

1. Yağız DUYMUŞ – Mehmet Nazif Günal İlkokulu
2. Elif SEÇKİN – Hacılar İlköğretim Okulu
3. Sudenaz ŞİMŞEK – Cumhuriyet İlkokulu
4. Selin YALÇIN – Fatih Sultan Mehmet İlköğretim Okulu
olarak belirlendi.

 

Program sonunda konuşma yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin YILMAZ yarışmayı organize eden Cumhuriyet İlkokulu idarecilerine, emeği geçen tüm öğretmen ve velilere teşekkür ederek, yarışmacı öğrencileri sergiledikleri performanstan dolayı tebrik ederek, Birinci olan öğrencimize 16 Nisan 2015 Perşembe günü yapılacak olan İl Finalinde başarılar diledi. Dereceye giren öğrencilere ödüllerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk GEZGİN, Cumhuriyet İlkokulu Müdürü Aslıhan CAN ve Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Kenan ÖZŞAHİN tarafından verildi. Topluca çekilen hatıra fotoğraflarının ardından program sona erdi.

Masal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma YarışmasıMasal Anlatma Yarışması

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat1 - 0466 312 27 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.