ARTVİN ARHAVİ İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TÜRKİYE KÜÇÜKLER SATRANÇ İL ŞAMPİYONASINDA ARHAVİ´DEN BÜYÜK BAŞARI

Artvin´ de Yapılan Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası İl Birinciliğinde 12 Branşta 8 Birincilik, 2 İkincilik ve  1 Üçüncülük elde edildi.
TÜRKİYE KÜÇÜKLER SATRANÇ İL ŞAMPİYONASINDA ARHAVİ´DEN BÜYÜK BAŞARI

      Türkiye Satranç Federasyonu tarafından 2014-2015 Etkinlik dönemi Türkiye Küçükler Satranç Şampiyonası il birinciliği düzenlendi. Artvin Gençlik Merkezi Spor Salonu’nda 7-12 yaş aralığındaki çocuklar arasında toplamda 12 dalda düzenlenen şampiyonaya Arhavi’den katılan minik satranççılar adeta damgasını vurdu. Arhavi Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’nün ortak projesi ile satranç kursu alan öğrenciler, Artvin’deki şampiyonada aldıkları derecelerle göz doldurdular.

      Şampiyonadan 8 dalda birincilik 2 ikincilik ve 1 üçüncülük alan Arhavili öğrenciler büyük ilgi topladı. Dereceye giren öğrencilere Arhavi İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde hediyeleri takdim edildi. Hediyelerini Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Gezgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Tahsin Kurdoğlu ve Nail Köseoğlu, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri takdim etti.

      Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın her türlü zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak, onları sosyal ve kültürel faaliyetlere yönlendirmek adına kurumlar arası yapılan çalışma sonucunda Arhavi Bld. Gençlik ve Spor Kulübü bünyesinde oluşturulan satranç kulübü ile gençlerin ve çocukların satranç kültürünü artırmak istenmiştir. Bu konuda özellikle İlçe Emniyet Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda satranç eğitmeni olarak kurum personeli Hamza Albayrak öncülüğünde yaklaşık 8 aylık bir süreç içerisinde açılan kurslarla eğitim verilmiştir. Eğitim sonucunda kısa bir zaman olmasına rağmen geçtiğimiz hafta sonu Artvin’de yapılan Satranç İl Şampiyonasında öğrenciler büyük başarıya imza attı.

      Önümüzdeki aylarda birinci olan öğrencilerin önce gurup daha sonra Türkiye şampiyonasına katılacak olan temsilcilerimizin daha şimdiden iddalı olduklarını göstermiştir. Ekip eğitmeni Hamza Albayrak, “öncelikle kurumsal olarak gençlerimizin ve çocuklarımızın polisle iletişimlerini arttırmak, kaynaşmak ve polis – halk dayanışmasını sağlamak amacıyla başlatmış olduğumuz bu projede bizlere büyük destek veren başta belediye başkanımız sn. Coşkun Hekimoğlu olmak üzere tüm kurum ve kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum. Vermiş olduğumuz eğitimler sonucunda Artvin’deki şampiyonada 12 gruptan 8 birincilik, 2 ikincilik ve 1 üçüncülük ile toplamda 12 madalya alan öğrenciler göğsümüzü kabarttılar. Dereceye girerek madalya alan öğrenciler federasyonun imkânları doğrultusunda Türkiye Şampiyonasına katılma hakkı elde etmiş oldular.” dedi.

SatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatrançSatranç


 

Arhavi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Hükümet Konağı Kat1 - 0466 312 27 76

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.